hakkımızda


1990 yılında amatör bir sevgi ile başladığı mesleğine, 1998 yılından itibaren profesyonel olarak devam etmektedir.
 
Türkiye'de olduğu 2000 yılına kadar Bodrum'da açtığı küçük cafesinde, butik pastacılık ve ev yapımı catering ürünleri yapmış, çeşitli organizasyonlara ve özel davetlere cafesinden ve mutfağından özel yiyecek ve içecek menüleri hazırlayıp, sunmuştur.
 
E2000 yılında kahve ve cafeleri ile ünlü ülke Yeni Zelanda'ya yerleşmiş ve çok sevdiği sektörde kendini daha da geliştirmiştir. Özellikle espresso kahveler, yapımı, özellikleri, çeşitleri, sunumları konusunda eğitimler almış ve uzmanlaşmıştır. Auckland'ın en ünlü cafelerinde head barista ve yönetici olarak çalışmış, birçok barista yetiştirmiş ve sonunda kendi cafesini açmıştır.
 
Diğer eğitim aldığı ve uzmanlaştığı alan olan cafe mutfakları, ev yapımı kek ve pastalar, cafelere özel kahvaltı, öğle ve akşam yemeği menülerinin hazırlanması, yapımı ve sunumu konusunda da, iki konuyu birbirinden ayırmadan organize bir şekilde hala devam ettirmekte, bir çok cafe ve işletmeye danışmanlık yapmaktadır.
 
Amacı; gönül verdiği mesleğini, uzmanlığı ile birleştirip, tecrübe ve bilgisini yeni yetişen baristalara aktarmak, gelişmekte olan sektöre ve önünü görmekte zorlanan ya da profesyonel yardıma ihtiyacı olan işletmelere, marka oluşturan kurumlara eğitim vermek ve danışmanlık yapmaktır. 
 
Şu anda bir çok cafe ve işletme ile marka çalışmaları yapmakta, eğitimler vermekte 'baristalık ve kahve' konusunda bir kitap hazırlamaktadır. Zaman zaman çeşitli dergilerde cafe ve dünya mutfakları ve espresso kahveler hakkında yazıları yayınlanmaktadır....